Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

Η Ρόδος οδηγεί την κούρσα......

Η ομάδα των Ιπποτών της Ρόδου, ήταν η νικήτρια στον αγώνα εναντίον της ΑΕΚ Κοκκινιάς στην Αθήνα με σκορ 64-6.
Αν και σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση λόγω των καταστροφών στο νησί τους, οι Ροδίτες έπαιξαν καλύτερα και νίκησαν ... φυσιολογικά τους «δικέφαλους» της Κοκκινιάς.
Πριν τον αγώνα, οι αθλητές, προπονητές, διαιτητές και θεατές, τήρησαν ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των νεκρών από την κακοκαιρία στη Ρόδο.

Οι Ροδίτες ήταν καταιγιστικοί σε όλο το α’ ημίχρονο, το οποίο τελείωσε με σκορ 38-0.
Στο β’ μέρος, αν και έπεσε ο ρυθμός, οι φιλοξενούμενοι, έκαναν το γήπεδο του Κηφισσού, να φαίνεται πολύ μικρό μιας και βρίσκονταν μέσα σε όλες τις φάσεις. Η ΑΕΚΚ κατάφερε μόνο στο τέλος να αντιδράσει, όταν ο Σαλβάνος πέτυχε άγγιγμα το οποίο μετέτρεψε ο Σύτη.
Τελικό σκορ 64-6.

ΑΕΚ Κοκκινιάς: Σύτη, Σαλβάνος, Αλεξανδρίδης, Τσιούτας, Ξηρόφωτος, Κασκάνης,
Προπονητής: Μάθιου – Άλαν Άσχιλλ.